بررسی مهمترین ویژگی های پودر موتور شوی

موتور شور
مهمترین فاکتورهای استفاده از موتور شور
فوریه 8, 2020
تولید روغن آب صابون
مهمترین نکات روغن آب صابون
فوریه 16, 2020

بررسی مهمترین ویژگی های پودر موتور شوی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین ویژگی های پودر موتور شوی بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین فاکتورهای استفاده از موتور شور پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

پودر موتور شوی چه ویژگی هایی دارد؟

پودر موتور شوی یکی از بهترین و پر طرفدار ترین روش برای محافظت و/یا شستشوی اشیاء با سطح فلزی می باشد. برخلاف شوینده های مایع، پودرها ماده ای خشک است که اگر از آن استفاده شود بر سطوح دیگر نشتی پیدا نمی کند. درحالیکه از این پودر برای فلزات و فولاد بیشتر استفاده می شود، اما می توان در مواد غیر فلزی نیز از آن استفاده کرد.

این پودرها مستلزم استفاده از اجزاء الکتریکی بر سطح بستر است. در سیستم پودر معمولی، واحد تغذیه کننده به لوله ی الکترواستاتیک فرستاده می شود. واحد تغذیه کننده نیز جریان پودر به لوله را هدایت و کنترل و لوله هم پودر را به صورت ابری پخش می کند. هنگامی که با میدان الکتریکی با واحد برق کم آمپر فراهم می شود، اجزای بار دار از لوله بیرون رفته و به سطح می چسبند.

پودر موتور شوی

پس ازپوشانده شدن سطح، قدم بعدی سوزاندن است که قطعات را در اجاق های به خصوص به خوبی گرم می کنند. این کار باعث می شود سطح کاملا محافظت شده و بدون چسبندگی باشد. به طور کلی به مدت 20 تا 30 دقیقه و در دمای 400 درجه ی فارنهایت، قطعات گرم می شوند. البته گرما و مدت زمان ماندگاری قطعات در گرما به نوع پودر نیز بستگی دارد.

پیش از پاک کردن  قطعات موتور

آماده سازی و پیش تصفیه ی سطح نیز یکی از کارهای اساسی و مقدماتی برای نتیجه گیری بهتر از پودرهای موتور شوی می باشد. این کار شامل پاک کردن گریس، روغن، کثیفی، خاک و دیگر آلاینده ها است. پاک کردن این آلایندگی ها از طریق مواد شیمیایی یا به صورت فیزیکی و یا روش های ماشینی برای پاک کردن سطح و چسبندگی صورت می گیرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مهمترین ویژگی های پودر موتور شوی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + دو =