2 نکته در استفاده از پودر قطعه شویی

شوینده موتور
مواد موتور شوی و نکاتی در مورد مواد شوینده آلومینیوم
نوامبر 24, 2019
روغن اب
2 نکته مهم در مورد روغن آب صابون
دسامبر 17, 2019

2 نکته در استفاده از پودر قطعه شویی

پودر شوینده قطعات

پودر قطعه شویی چیست – پودر قطعه شویی انواع مختلفی دارد و لازم است تا بسته به قطعاتی که قصد شستشوی آن را دارید پودر و شوینده مناسب را انتخاب کنید.

در مطالب قبلی شما را با برخی از مهم ترین مشخصات انواع پودرهای شوینده قطعات آشنا کردیم. همچنین در خصوص کارایی های پودر قطعه شویی اطلاعاتی در اختیارتان قرار دادیم.

نکات مهم در مورد پودر قطعه شویی

تاثیر پودر های شوینده

آیا استفاده از مواد شوینده پودری موثرتر است یا شوینده های مایع؟

هر کدام به نحوی در شستشو تاثیر دارند اما در اینجا می خواهیم تاثیر پودر های شوینده را متذکر شویم:

به دلیل غلظت بالای مواد  پودری می توان گفت که مواد پودری تاثیر گذاری بیشتری در شستشوی قطعات دارند. اگر بخواهید مواد مایع همین تاثیر را داشته باشند لازم است تا مقادیر بسیار بیشتری از مواد مایع  در دستگاه های شوینده قطعات استفاده شود.

پودر قطعه شوی

سایر مواردی که در شستشو با پودر های شوینده می توان در نظر گرفت در مقایسه با شوینده های مایع  تقریبا یکی هستند. اما به طور کلی می توان گفت تاثیر گذاری و شستشوی قطعات با پودر های شوینده قطعه بسیار به صرفه تر و موثر تر خواهد بود.

همچنین یکی دیگر از نکات مهمی که در مورد شوینده های قطعات می توان مورد بررسی قرار داد این است که استفاده و انبار کردن این پودر ها هیچ مشکلی به وجود نمی آورد و لازم نیست تا نگران پس دادن و یا نشتی بسته بندی ها باشید.

کاربرد پودر قطعه شویی چیست ؟

کارایی این نوع پودر ها بسیار بالا است و معمولا از این نوع پودر ها برای چربی گیری و همچنین جرم گیری استفاده می شود. یکی از بیشترین قطعاتی که با استفاده از پودر های شوینده قطعات مورد استفاده قرار می گیرد قطعات آلومینیومی هستند.

بسیاری از قطعات در صنعت مانند پیستون، سر سیلندرو اویل پمپ از آلیاژهای آلومینیم ساخته شده اند.

معمولا استفاده از پودر قطعه شویی دوگانه ویژه یا پودر قطعه شویی مخصوص آلومینیم مانع سیاه شدن و همچنین خوردگی قطعات آلومینیومی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *