بررسی 4 فاکتور مهم پودر قطعه شویی

3 نکته مهم در استفاده از پودر موتور شوی
فوریه 26, 2020
شستشوی موتور
2 مزیت مهم در استفاده از پودر موتور شویی
مارس 3, 2020

بررسی 4 فاکتور مهم پودر قطعه شویی

قطعه شویی

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 4 فاکتور مهم پودر قطعه شویی بپردازیم. با ما همراه باشید. پیشتر نیز به بررسی 3 نکته مهم در استفاده از پودر موتور شوی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی، این مقاله را بخوانید.

پودر قطعه شویی چه فاکتورهایی دارد؟

در انتخاب پودرها و شوینده های قطعات معمولا فاکتورهای بسیاری در نظر گرفته می شود. اگر تنها فاکتور یا مهمترین فاکتور شما قیمت شوینده ها می باشد، باید این فاکتور را کنار بگذارید. مهمتر از فاکتور قیمت، فاکتورها و ویژگی هایی وجود دارند که هر خریدار می بایست به آن دقت کند. در ادامه به چند نمونه خواهیم پرداخت:

تولید گرما

گرمای کافی یکی از مهمترین ویژگی های شوینده های رسوبی قطعات می باشد. برای آنکه یک شوینده به خوبی عمل کند، می بایست در 170 تا 175 درجه مجهز شود. هیچ چیز بدتر از آن نیست که در مکانی شلوغ و تعمیراتی، برای گرم شدن دوباره ی شوینده در انتظار بمانید.

شوینده ی مناسب

احتمالا بیش از صد شوینده وجود دارد که بتوان با آنها قطعات را شستشو داد. هنگام انتخاب و خریداری شوینده ی مناسب برای قطعات خود، دقت کافی را داشته باشید. به برخی از شوینده ها “پر کننده” (فیلر) اضافه می شود که جز بیشتر شدن وزن آنها، کارایی و عملکرد دیگری ندارند.

مخزن مناسب

در روزهای تولید، مقادیر زیاد شویند، مزیت به شمار می رود چراکه به شوینده ها اجازه می دهد تا به مدت طولانی تری در مناطق اشباع روغن بمانند. هنگامی که نقطه ی اشباع مورد نظر برسد، شوینده به تخلیه و تمیز شدن نیاز دارد یا در غیر این صورت روغن به مناطق تمیز شده باز می گردد.

پودر قطعه شویی

در دسترس بودن و دسترسی به قطعات جایگزین

هنگامی که شوینده را انتخاب می کنید باید قطعات یدکی و جایگزین را در ذهن خود داشته باشید. دیر یا زود قطعات پوسیده خواهند شد و تا تعویض آنها باید مدت طولانی صبر کرد. ممکن است برخی از شوینده ها با قطعات کارایی نداشته و آنها را دچار آسیب کند. به همین دلیل در صورت نیاز باید قطعه ی جایگزین را سریعا تامین کرد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص فاکتورهای مهم پودر قطعه شویی برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 3 =