بررسی مهمترین نمونه های روغن آب صابون

پودر قطعه شویی
بررسی مهمترین ویژگی های پودر قطعه شویی
فوریه 22, 2020
3 نکته مهم در استفاده از پودر موتور شوی
فوریه 26, 2020

بررسی مهمترین نمونه های روغن آب صابون

روغن آب صابون

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین نمونه های روغن آب صابون بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین ویژگی های پودر قطعه شویی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

مهمترین نمونه های روغن آب صابون کدامند؟

اگر شما ماشینکاری خشک انجام داده باشید، به روغن های آب صابون یا مایعات دیگر برای دستگاه یا ماشین خود نیاز پیدا خواهید کرد. روغن های آب صابون و روغن های مایع دیگر ویژگی خنک کننده و نرم کننده (یا روان کنند) را دارند. آنها همچنین به از بین بردن تراشه ها از منطقه ی برش کاری کمک بزرگ می کنند. اما انتخاب روغن مناسب برای کار با دستگاه کار آسانی نیست. کارشناسان و متخصصان چند راهکار و پیشنهاد برای انتخاب و نگهداری این بخش مهم از فرِآند ماشین کاری را ارائه می کنند. معمولا یک روغن خالص یا مایع قابل پخش در آب انتخاب می شود.

روغن خالص یا صاف

این “روغن های معدنی” از فرآورده های نفتی ساخته شده از روغن خام می باشند. روغن های صاف حداکثر میزان و مقدار روان کاری، و حداقل قابلیت و ظرفیت خنک کننده را دارا می باشند. این روغن ها اغلب با مواد افزودنی برای عملکرد بهتر همراه می شوند، که بیشتر برای استفاده در ماشین ها و دستگاه های پیچ زنی و عملکرد بهتر دستگاه های برشکاری سنگین مانند دستگاه های مته زنی و دریل کاری، استفاده می گردند.

از روغن های گیاهی می توان به جای روغن های آب صابون نیز استفاده کرد یا علاوه بر آنها، می توان گفت که روغن های معدنی کاربردها و کارکردهای مختلفی دارند. این روغن ها بیشتر تمایل دارند تا ویژگی نرم و روان کننده را داشته و از نقطه ی شعله ی بالاتری برخوردار باشند، که دمایی است که در آن بخار مشتعل می شوند. به عنوان مثال، یک خط تولید روغن مایع، نقطه ی اشتعال آن در محدوده ی 200 درجه ی فارنهایت تا 460 فارنهایت، است.

مایعات قابل پخش در آب

علاوه بر روغن های صاف، این نمونه مایعات قابل پخش در آب به صورت گسترده استفاده می شوند.این روغن ها به ماندگاری و عمر بیشتر ابزار و ساخت سطح مناسب و صاف کمک بسیاری می کنند. هنگامی که به خوبی با یکدیگر میکس و ترکیب می شوند، مایع بیشتر آب بوده و درصد کمی از کنسنتراته داشته که از روغن با مواد افزودنی تولید می گردند.

مایع روغن آب صابون

یافتن روغن سخت یا مایع مناسب برای دستگاه یا ماشین

محصولات و تولیدات گسترده با کاربردهای متنوع  در دسترس و وجود دارد که می توان بر اساس خنک کننده ی مورد استفاده ی مایع، آنها را انتخاب کرد.

اگر از مایعی که تا کنون استفاده می کردید راضی هستید، باید گفت که محصولات متنوع دیگری نیز وجود دارد که می توان برای بهبود عملکرد دستگاه ها آنها را خریداری و استفاده نمود.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص روغن آب صابون برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − دو =