مهمترین فاکتورهای استفاده از موتور شور

مایع روغن آب صابون
مهمترین ویژگی های انواع روغن آب صابون
فوریه 3, 2020
بررسی مهمترین ویژگی های پودر موتور شوی
فوریه 13, 2020

مهمترین فاکتورهای استفاده از موتور شور

موتور شور

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی مهمترین فاکتورهای استفاده از موتور شور بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی مهمترین ویژگی های انواع آب روغن صابون پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبل، این مقاله را بخوانید.

موتور شور چه ویژگی ها و فاکتورهایی دارد؟

موتورشورها ماده ی افزودنی شیمیایی هستند که برای از بین بردن و پاک کردن آلایندگی ها و کثیفی های روی موتور تهیه و تولید شده اند. این محصول می تواند موتور را تمیز کند و با گذشت حدود 10 الی 15 دقیقه تمام آلایندگی هایی که موجب کند شدن حرکت موتور و قطعات می شود  را از بین ببرد.

تاثیر مخرب آلایندگی ها بر موتور

اگر با موتورشورها موتور را تمیز می کنید، دیگر نگران عملکرد ماشین نباشید. با این حال پس از گذشت زمان، رسوبات و الاینده ها جمع شده و باعث می شوند که قدرت و عملکرد موتور تحت تاثیر قرار گرفته و ماشین دیگر به خوبی کار نکند.

رسوب ها و آلایندگی ها به دلایل متعددی پدید می آیند. از این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده ی مکرر از موتورها
  • نشستن گرد و خاک ناشی از هوا
  • گرمای زیاد

آیا آلاینده ها و رسوبات موتور از بین می رود؟

بله. مواد شوینده ی مناسب با غلظت کافی می تواند موتور را از هرگونه رسوبات و آلایندگی ها پاک و تمیز نماید. درحالت ایده آل هیچگاه موتورها کثیف نمی شوند اما با این حال، ممکن است واشر دچار نشت شده و این نشتی موجب کثیف شدن موتور شود. برای شروع، روغن باید چندین کارکرد را همزمان انجام دهد. روغن نه تنها باید از کثیف شدن موتور بلکه باید از زنگ زدگی و خراب شدن آن جلوگیری کند.

ویژگی های موتور شور

به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که هنگام انتخاب موتورشورها به اکسیداسیون و مقاوم بودن در برابر زنگ زدگی این شوینده ها، دقت کافی را داشته باشید.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص مهمترین ویژگی های موتور شور برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × سه =