3 کاربرد مهم روغن آب صابون

شستشوی موتور
2 مزیت مهم در استفاده از پودر موتور شویی
مارس 3, 2020
مهمترین ویژگی های موتور شور
مارس 4, 2020

3 کاربرد مهم روغن آب صابون

در این مطلب بر آن هستیم تا به بررسی 3 کاربرد مهم روغن آب صابون بپردازیم. با ما همراه باشید. همچنین پیشتر به بررسی 2 مزیت مهم در استفاده از پودر موتور شویی پرداختیم که می توانید با مراجعه به مطلب قبلی این مقاله را بخوانید.

مهمترین مزایای کاربرد روغن آب صابون

برش با ابزارهایی با مقاومت کم، مانند فولادهای پر سرعت، نیازمند استفاده از روغن آب صابون می باشند. این به دلیل واقعیتی است که گرمای تولید شده در هنگام برش، دمای ابزار را نیز بالا برده و از استحکام و قدرت ماشینی آن می کاهد. در نتیجه، شکل ابزار را از بین برده و باعث خراب شدن کار می شود.

در این مرحله استفاده از این شوینده سبب می شود تا دما کاهش پیدا کرده و نه تنها استقامت آن از بین نرود بلکه سرعت استفاده از ابزار بالا رود. مته کاری، تراشکاری، فرز، با سرعت بالای ابزار همراه بوده که در این نمونه ها استفاده از مایع آب صابون به شدت توصیه می گردد.

از دیگر ویژگی های مهم این مایع کاربرد در عملکردهایی است که در آن سطح از سختی کمتر یا مقاومت پایین تری برخوردار است. در این موارد، این نرم کننده سطح خوب برای کار را به وجود می آورد و مقاومت و تحمل بالا را تضمین می کند. چراکه از پخش شدن گرما در قطعات جلوگیری می کند.

روغن آب صابون

تراش کاری و مته زنی

هنگامی که مواد تراشه های بزرگ و کوچک را در حین تراش کاری از خود تولید می کنند، همانند تراشه های آهنی، استفاده از روغن های آب صابون به خصوص در تراش کاری های عمیق و طولانی، ضروری می شود. در این حالت، اصلی ترین کاربرد این مایع حمل و بردن تراشه های کوچک از محل تراش کاری بوده، چراکه تراشه ها در انسداد و عملکرد بد فطعات تاثیر به سزایی دارند. همچنین احتمال شکستگی ابزار در حین کار، در صورت از بین نرفتن تراشه ها، وجود دارد.

امیدواریم از مطلبی که در خصوص 3 کاربرد مهم روغن آب صابون برای شما نوشتیم، راضی بوده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + شانزده =